لیزر موهای زائد چیست؟

لیزر موهای زائد به معنای معالجه‌های لیزری از بین برندۀ پیاز مو است. هنگامی که مو در حال طی کردن دوره‌ی رشد خود است، پیاز مو حرارت حاصل از لیزر را به خود جذب می‌کند و این کار مانع رشد مجدد مو می‌شود. (می‌توانید پیاز مو را مانند پیاز یک گل تصور کنید که با نابود کردنش گل از رشد کردن باز می‌ماند.) از بین بردن مو از نظر فنی دائمی و همیشگی است، اما مشکل اینجاست که هر رشته مو دوره‌ی زمانی رشد متفاوتی دارد و نمی‌توان همه‌ی آن‌ها را یکجا از بین برد، و به همین دلیل هم به درمان مکرر با لیزر نیاز است؛ البته گاهی هم بعضی خانم‌ها تنها به کم‌پشت و نازک شدن موهای‌شان رضایت می‌دهند و بقیه را خودشان با اصلاح کردن از بین می‌برند. همچنین، گاهی بعضی هورمون‌ها، مثل هورمون‌هایی که قبل و یعد از حاملگی در بدن ترشح می‌شوند، ممکن است باعث رشد موهای جدیدی در نواحی درمان شده گردند. رفع کاملاً دائمی موها گاهی واقعاً ناشدنی است و باید این واقعیت را بپذیرید که امکان برگشت با درصد و تعداد خیلی کم تار مو همیشه وجود دارد اما بی شک ارزش لیزر موهای زائد بسیار بیشتر از احتمالات با درصد پایین برگشت‌پذیری است.

لیزر موهای زائد چیست؟
لیزر موهای زائد به معنای معالجه‌های لیزری برای از بین بردن پیاز مو است.

افزون بر این‌ها، لیزر موهای زائد یک محدودیت مهم نیز دارد؛ پیاز مو تنها زمانی نور را به خود جذب می‌کند که بین رنگدانه‌های مو و پوست کانترستی وجود داشته باشد افرادی با رنگ پوست روشن تا متوسط و رنگ موی تیره گزینه‌های ایده‌آل برای این کار هستند. در غیر این صورت، در بهترین حالت، درمان لیزری مؤثر واقع نمی‌شود، و در بدترین حالت، آسیب‌های پوستی جدی به بار می‌آورد، زیرا رنگدانه‌های تیره گرمای لیزر را به خود جذب می‌کنند، و احتمال دارد که موجب سوختگی‌های پوستی شوند.

برای دریافت اطلاعات بیشتر برای گرفتن یک تصمیم بهتر، حتماً پیش از انتخاب و خرید از راهنمایی های رایگان کارشناسان سایت لیزر تریا استفاده کنید.

نظر یا سئوال خود را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پیام شما ثبت شد و در انتظار تایید مدیر است