لیزر دایود چیست و عملکرد لیزر دایود چگونه است؟

دستیابی به روش های از بین بردن موهای زائد یکی از عواملی است که این روزها ذهن بسیاری از افراد را مشغول کرده است. اینکه چه راهی، برای همیشه افراد را از شر موهای زائد بدنشان خلاص میکند، سوالی است که شاید بسیاری از شما تا کنون پاسخی برای آن پیدا نکرده باشید.
لیزرهای مختلف امروزه در انواع و اقسام مختلف و درجه اثر و قیمت های متفاوتی در دسترس هستند، اما اینکه کدام لیزر با توجه به رنگ پوست شما برایتان مناسب تر می باشد، نیازمند دانستن نکاتی که در این مطلب برای شما عنوان خواهیم کرد.
امروزه لیزر های خانگی طرفداران بسیار زیادی را در بازار پیدا کرده اند. از اینرو انواع مختلفی از لیزرها توسط برندهای مختلف به بازار وارد شده اند.
لیزرهای دایود، الکساندرایت، IPL و … از جمله لیزرهایی هستند که ممکن است اسامی آن ها را شنیده باشید. توجه کنید اسامی که گفته شد انواع لیزرها را بیان می کند و که هر کدام ممکن است توسط برندهای مختلفی به بازار ارائه شوند.
دقت به رنگ پوست در هنگام خرید یک لیزر خانگی اولین نکته ای است که باید به آن توجه داشته باشید، چرا که انتخاب لیزری که توانایی شناسایی رنگ پوست شما را نداشته باشد، ممکن است اثرات جبران ناپذیری را بر روی پوست شما ایجاد کند. البته شاید انتخاب یک لیزر متناسب با رنگ و نوع پوست، کاری مشکل و نیازمند اشخاصی حرفه ای باشد، علاوه بر این ممکن است شما بخواهید از لیزر خانگی خود بر روی پوست دیگر افراد خانواده تان نیز استفاده کنید و مسلما رنگ پوست در بین افراد مختلف یک خانواده یکسان نیست. در نتیجه داشتن لیزری که بتواند پرتوهایی ساطع کند که با هر رنگ پوستی متناسب باشد، می تواند بسیار کمک کننده باشد.
علاوه بر این تمامی افراد به دنبال لیزری هستند که تا جای ممکن تاثیر دائمی و مثبتی را در طول درمان داشته باشند.
لیزرهایی امروزه وارد بازار شده اند که این مشکل را حل کرده اند. این لیزرها را لیزر دایود می نامند.
لیزر دایود جزو موثرترین لیزرهای موجود در بازار است. این نوع لیزر علاوه بر زیبایی، دارای بدنه ای سبک تر نسبت به دیگر لیزرهای موجود در بازار می باشند. از لیزرهای دایود می توانید برای از بین بردن موهای زائد افراد با رنگ پوست های متفاوت استفاده کنید. اکثر مصرف کنندگان این نوع لیزرها، اثر ان را در جلسه اول استفاده و اثرات دائمی آن را پس از طی کردن دوره درمان خود مشاهده کرده اند.
این لیزر عمل خود را به صورت پالسی انجام می دهد. تفاوتی که این لیزر با دیگر لیزرهای موجود در بازار دارد، ساطع کردن پرتویی حاوی نور و گرماست که به طور مستقیم به فولیکول های مو و رنگ دانه های آن جذب می شود و در نتیجه به نوعی فولیکول مو را تخریب می کند.
تمامی موارد بالا سبب می شود این نوع از لیزرها در بین افراد طرفداران بسیار زیادی داشته باشد. لیزر های تریا X نیز که این روزها نام آن را از بسیاری از افراد شنیده اید، از نوع لیزر دایود است و می توانید آن را در همه جا با خود به همراه داشته باشید.

2 نظرات
  1. آپادانا تجهیز آراز می گوید

    مطلب بسیار خوبی بود.ممنون

  2. گروه ماز می گوید

    تو زمینه ای که فعالیت میکنید جزو بهترین سایت ها هستید.

نظر یا سئوال خود را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پیام شما ثبت شد و در انتظار تایید مدیر است