بهترین مارک دستگاه لیزر خانگی

استفاده از تکنولوژی های مختلف برای حذف موهای زائد و گرفتن نتیجه سریع و دائمی، یکی از نیازهایی است که این روزها در بین خانم ها و حتی آقایان به یک امر مهم و ضروری تبدیل شده است. استفاده از کرم های موبر، اپیلاسیون، وکس و … از جمله مواردی است که شما ممکن است تا به امروز برای رفع موهای زائد خود از آن استفاده کرده باشید.

لیزر، یکی از روش هایی است که با اثر بخشی سریع و دائمی توانسته در بین راه های مختلف حذف موهای زائد جایگاه خوبی پیدا کند.

 

دستگاه های لیزر، امروزه در انواع و اقسام  مختلفی در بازار موجود هستند. در گذشته انجام لیزر بر روی موهای زائد نیازمند مراکز درمانی و وجود یک متخصص در این زمینه بود، در نتیجه شما مجبور بودید برای حذف موهای زائد وقت زیادی را صرف رفت و آمد کنید و علاوه بر آن هزینه های هنگفتی را برای درمان صرف کنید. اما امروز می خواهیم روشی را به شما معرفی کنیم که بتوانید تنها با یک بار پرداخت هزینه برای همیشه از شر مراکز درمانی و هزینه های هنگفت برای جلسات متعدد مراکز در مانی راحت شوید.

 

دستگاه های لیزری که در کلینیک های مخصوص درمان موهای زائد مورد استفاده قرار می گرفت، نیازمند تنظیم میزان اشعه تابانده شده به پوست می باشد، در نتیجه استفاده از این دستگاه باید در کلینیک و تحت نظر دکتر انجام شود، در غیر اینصورت ممکن است عوارض جبران نشدنی را ایجاد کند. از اینرو برندهای مختلفی اقدام به تولید دستگاه های لیزر با ابعاد کوچک تر و با تنظیمات اتوماتیک نموده اند. با داشتن این لیزر خانگی به راحتی می توانید خودتان در منزل و یا هر مکان دیگری از شر موهای زائدتان رهایی یابید.

 

اما پروسه از بین بردن موهای زائد چگونه است؟

در واقع با تاباندن لیزر موهای زائد بر روی سطح پوست، رنگدانه هایی که در مو وجود دارد، این پرتو را جذب و آن را به انتهای ساقه خود می رساند، در نتیجه این امر فولیکول هایی که در انتهای موهای شما موجود هستند از بین رفته و دیگر رشد موی آن منطقه انجام نمی شود. البته انجام لیزر در طول چند جلسه انجام می پذیرد و بعد از کامل شدن دوره خود می توانید تاثیر شگفت انگیز آن را مشاهده کنید.

 

اولین نکته ای که در انتخاب یک لیزر خانگی باید به آن توجه کنید رنگ پوست و موی شماست. لیزرهای موجود در بازار در انواع و اقسام مختلفی قابل ارائه هستند. انواع لیزرهایی که در بازار موجود است شامل لیزر های دایود،  IPL و لیزر الکساندرایت می باشد  که تاثیر هر کدام از آن ها بر روی یک نوع رنگ پوست است.

با وجود انواع مختلف لیزر موجود در بازار انتخاب برای بسیار از مشتریان لیزرهای خانگی سخت شده است. تفاوت هایی که در این لیزرها وجود دارد آن ها را برای مصارف مختلف مناسب ساخته است. برخی از این لیزرها برای مناطق خاص و رنگ پوست های خاص مناسب هستند.

یکی از نکاتی که در انتخاب یک لیزر باید در نظر داشته باشیم این است که از لیزری استفاده کنیم که توانایی تشخصی ملانین مو و پوست را داشته باشد، در غیر اینصورت باعث آسیب زدن به پوست می شود.

 

لیزرها بر اساس طول موجشان تقسیم بندی می شوند:

لیزر IPL :

یکی از روش های حذف موهای زائد است که محبوبیت زیادی پیدا کرده است. این لیزر با داشتن پالس های نوری شدید با خیال راحت موهای شما را می زداید. اشعه های تابیده شده توسط این لیزر، بر روی فولیکول های مو متمرکز شده و بدون اینکه به پوست آسیبی برساند فولیکول مو را تخریب می کند. این نوع از لیزر موهای شما را به سرعت می زداید و درد چندانی را بر روی پوست شما ایجاد نمی کند. البته وجود کمی قرمزی و یا تورم در محل مورد نظر موضوعی طبیعی است که به سرعت نا پدید می شود.

لیزر IPL برای افرادی که مو و پوست تیره دارند بسیار مناسب می باشد. این نوع لیزر فولیکول های مو را هدف قرار می دهد و در صورت تکمیل دوره 6 ماهه می توانید برای همیشه از شر موهای زائد خود خلاص شوید. اگر دارای پوستی تیره هستید از این نوع لیزر می توانید با خیال راحت استفاده کنید.

 

الکساندرایت:

دستگاه های لیزر الکساندرایت سریع ترین دستگاه در حذف موهای زائد به شمار می رود و یکی از رایج ترین روش های حذف موهای زائد در بازار است. این لیزر برای سطوحی با مساحت بزرگ بسیار مناسب است. دستگاه های لیزر الکساندرایت برای استفاده افرادی با پوست روشن بسیار کاربردی می باشد. این لیزر تاثیر چندانی بر روی پوست های تیره ندارد و یا حداقل برای از بین بردن موهای افراد با پوست تیره باید تعداد جلسات بیشتری را در نظر بگیرید.

وجود پالس های سریع لیزر ممکن است باعث ایجاد کمی درد در سطح پوست شما شود ولی این پالس ها  تاثیری بسیار سریع در درمان موهای زائد دارند. استفاده از این دستگاه اغلب نتایجی دائمی را به دنبال دارد.

 

لیزر دایود:

نوع دیگری از لیزر که این روزها اسامی آن را در بسیاری از مراکز لیزر درمانی شنیده اید لیزرهای دایود هستند.

لیزرهای دایود پرتویی شامل نور و گرما ساطع میکند که این پرتو، به فولیکول های مو و ملانین آن ها هدایت شده، ملانین انرژی لیزر رو جذب میکند و در نتیجه مانع رشد مو در فولیکول های آسیب دیده مو می شود. در این نوع لیزر نیز پوست آسیبی نمی بیند چرا که انرژی لیزر مستقیما در فولیکول هدایت می شود و در نتیجه از پوست محافظت می کند.

برای کسب نتیجه بهتر در هنگام استفاده از لیزرهای دایود باید مراحل درمان را کامل کنید. ممکن است چندین مرحله لازم باشد تا موهای شما کاملا از بین برود.

البته همانند تمامی لیزرها قرمزی در ناحیه تحت درمان امری طبیعی است و در طی دو روز از بین خواهد رفت. این لیزر برای انواع پوست های روشن، سبزه تا تیره مناسب می باشد.

لیزر تریا 4x، یکی از لیزرهایی است که این روزها در بین انواع مختلفی از لیزرها توانسته طرفداران خود را به خود جلب کند. این لیزر از نوع دایود می باشد و با توجه به آنچه که در بالا گفته شد برای انواع پوست مناسب می باشد.

نظر یا سئوال خود را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پیام شما ثبت شد و در انتظار تایید مدیر است