مدتی است که دستگاه لیزر موهای زائد نظر بسیاری از افراد را به خود جذب کرده زیرا وعده پوست ابریشمین، صاف و بدون مو را در طولانی مدت می‌دهد.

مزایای دستگاه لیزر خانگی

چند سالی هم می‌شود که بسیاری از شرکت‌ها دستگاه‌های لیزر موی خانگی تولید و عرضه کرده‌اند که نه تنها تعهد می‌دهند تا موهای زائد را حذف کنند بلکه گاهی در تبلیغات خود می‌گویند این نتایج به صورت دائمی است. این محصولات به طور قابل توجهی مورد استقبال قرار گرفته‌اند، زیرا به نظر می‌رسد به مراتب هزینه و درد کمتری نسبت به روش‌های دیگر دارند.

مزایای دستگاه لیزر خانگی

اما هنوز هم بسیاری از افراد نسبت به خرید این محصول تردید دارند و نمی‌توانند بین دو روش لیزرهای خانگی یا لیزرهای تخصصی و حرفه‌ای کلینیک‌ها تصمیم بگیرند.

خرید دستگاه لیزر خانگی آری یا نه؟

در این مطلب چکیده‌ای از‌ تفاوت‌های کلیدی این دو روش را به شما می‌گوییم به این ترتیب شما می‌توانید تصمیم بگیرید که کدام روش برای شما بهترین است. در این مقایسه نیازهای پیش از درمان، سهولت و سرعت، ایمنی، راحتی، دوره درمان و هزینه را در هر دو روش در نظر می‌گیریم تا به یک جمع‌بندی برسیم.

اقدامات و نیازهای پیش از لیزر درمانی
در دستگاه‌های لیزر خانگی کسب اطلاعات لازم از نحوه کار با دستگاه و اینکه برای شما مناسب هست یا خیر، کاملا به خودتان بستگی دارد. پیش از خرید باید وب سایت‌ها و کتابچه‌های راهنمای کاربران را مطالعه کنید تا درست انتخاب کنید. سابقه پزشکی خود را در رابطه با هشدارها و موارد منع مصرف بررسی کنید و باید ببینید آیا نوع پوست و رنگ موی شما برای استفاده از این دستگاه مناسب هست یا خیر. همچنین باید نکات مراقبتی قبل و بعد از استفاده را هم رعایت کنید. پس از انتخاب و خرید یک دستگاه می‌توانید بر روی قسمت کوچکی از پوستتان آن را آزمایش کنید.
اما هنگام استفاده از لیزرهای حرفه‌ای، درمانگر و مشاور شما قبل از شروع درمان با شما مشورت خواهد کرد تا مناسب بودن آن را برای شما بررسی کند و در طی فرایند درمان نیز شما را راهنمایی و همراهی خواهد کرد. شما می‌توانید از کمکهای این فرد در زمینه بررسی سابقه پزشکی خود ، نتایج مورد انتظار، نوع و دوره و طول درمان، مراقبت قبل و بعد از درمان (از جمله برنزه کردن یا نکردن) استفاده کنید.

رنگ پوست
بیشتر دستگاه‌های لیزر خانگی برای پوستهای روشن‌تر مناسب هستند اما تعداد کمی هم وجود دارند که افراد با پوستهای تیره یا بسیار تیره هم می‌توانند از آنها استفاده کنند.
در هنگام استفاده از دستگاه‌های لیزر حرفه‌ای مشاوران شما با توجه به رنگ و نوع پوست شما بهترین گزینه را به شما پیشنهاد می‌دهند اما به طور معمول پوستهای تیره نمیتوانند از IPL استفاده کنند و لیزر برای آنها مناسبتر است.

دستگاه لیزر خانگی برای چه پوستی مناسب است؟

سهولت و سرعت درمان
اگر خودتان می‌خواهید از دستگاه لیزر خانگی استفاده کنید احتمالا رسیدن دستتان به بعضی از نواحی بدن مانند پشت پا، پشت کمر یا شانه‌ها برایتان دشوار است که این مساله می‌تواند ناراحت کننده باشد و احتمالا مجبور می‌شوید که از کسی برای این کار کمک بگیرید. همچنین این روش زمانبر است و احتمالا کند و خسته کننده باشد، به ویژه اگر بخواهید برای کل بدن خود استفاده کنیدبرای دیدن نتایج به صبر و پشتکار نیاز خواهید داشت.
اما در روش حرفه‌ای یک فرد متخصص این کار را برای شما انجام می‌دهد و خودتان به زحمت نمی‌افتید و به دلیل حرفه‌ای بودن دستگاهها این کار با سرعت بیشتری انجام می‌شود.

امنیت
تکنولوژی‌های مورد استفاده در دستگاه‌های خانگی بسیار ساده هستند و نسبت به دستگاه‌های تخصصی قدرت کمتری هم دارند. در نتیجه احتمال اینکه به پوست شما آسیب برسانند بسیار کم است و درد کمتری هم دارند. سنسورهای استفاده شده در آنها از پوست و چشمان شما محافظت می‌کنند.
اما اگر کلینیکی که به آن مراجعه می‌کنید قابل اعتماد و حرفه‌ای باشد و تمامی درمانگرانش دوره‌های تخصصی لازم را گذرانده باشند و دستگاهها هم استاندارد باشد، همانطور که در دوره قبل از شروع درمان میتوانند مشورتهای لازم را به شما بدهند در طول درمان هم میتوانند از ایجاد هرگونه مشکل یا آسیب به پوست شما جلوگیری کنند در غیر این صورت احتمال آسیبهای پوستی وجود دارد.

استفاده از دستگاه لیزر خانگی

راحتی
خوب مسلما از دستگاههای خانگی در خانه خود و هر زمان که دلتان بخواهد می‌توانید استفاده کنید اما برای استفاده از دستگاههای حرفه‌ای باید وقت بگیرید و زمان بگذارید و به محل کلینیک مراجعه کنید.

لیزر تریا

طول درمان
معمولا هنگام استفاده از دستگاههای لیزر موی خانگی طول دوره بین 6 هفته تا 3 ماه طول می‌کشد و اینکه هر چند روز یک بار آن را استفاده کنید کاملا به خودتان بستگی دارد. بعد از اینکه یک دوره تمام شد ممکن است هر چهار یا هشت هفته احتیاج داشته باشید که این کار را تکرار کنید که باز هم به شما بستگی دارد. باید بدانید که بعد از چندین ماه استفاده نتایج بهتر و بهتری می‌گیرید.
در استفاده از دستگاه‌های لیزر حرفه‌ای بهترین نتیجه معمولا زمانی حاصل می‌شود که 6 تا 8 جلسه طی مدت 6 تا 8 ماه داشته باشید. البته این مساله برای هر کسی متفاوت هست. پس از آن یک یا دوبار در سال باید این کار تجدید شود که بستگی به شما و بدنتان دارد.

طول درمان لیزر خانگی تریا

هزینه
دستگاههای لیزر خانگی قیمتهای مختلفی دارند هرچه گرانتر باشند قابلیت استفاده و تاثیرگذاری بیشتری دارند و میتوانید مدتها آن را استفاده کنید. اما برای استفاده از دستگاههای حرفه‌ای در کلینیکها برای هر بار مراجعه و با توجه به اینکه برای کدام نواحی بدن می‌خواهید انجام دهید هزینه باید بپردازید. به طور کلی به نظر می‌رسد دستگاههای خانگی به صرفه تر باشند.

نتایج
از هیچ یک از این دو روش به شما انتظار حذف و از بین رفتن دائمی و 100% موهای زائد را نداشته باشید و نتایج هر دو کاملا بستگی به بدن شما دارد و همچنین هر دو روش هر چند وقت یکبار باید تجدید شوند.
با توجه به این نکات بهتر است پیش از تصمیم گیری نگاه خود را به این موضوع واقع بینانه کنید و از هیچ روش انتظارات نامعقول نداشته باشید و در فرایند درمان پشتکار داشته باشید تا بهترین نتیجه حاصل شود. ضمنا به خاطر داشته باشید که در صورت استفاده از دستگاه لیزر خانگی حتما تمامی نکات ایمنی را مطالعه کرده و تمامی آنها را به دقت رعایت کنید.