لیزر تریا برای استفادۀ خانگی روش کار ساده ای دارد که با رعایت آنها می توانید یک تجربۀ شیرین از یک دستگاه لیزر خانگی داشته باشید.

آماده سازی پوست
۱- پوست را از هر گونه مواد آرایشی، لوسیون، کرم و یا هر چیزی که ممکن است مانع رسیدن لیزر به مو شود پاکسازی کنید.
۲- ناحیه‌ای که قصد لیزر کردن آن را دارید را اصلاح کنید. این کار در کنار ایجاد سهولت در کار باعث می‌شود پرتوهای لیزر راحت تر به فولیکول مو برسند.
۳- پوست را خشک کنید.

غیر فعال کردن قفل امنیتی
زمانی که از Tria 4X استفاده نمی‌کنید به صورت خودکار قفل می‌شود. توسط سنسور پوست قفل آن را غیرفعال کنید. این کار به این منظور باید صورت گیرد تا از مناسب بودن رنگ پوست شما برای لیزر کردن اطمینان حاصل شود.
۱- دستگاه را از شارژر جدا کنید و با فشار دادن کلید پاور آن را روشن کنید. آیکون‌های قفل امنیتی و سنسور پوست روی صفحه نمایش دستگاه مشخص هستند.
۲- سنسور پوست را روی ناحیه مورد نظر قرار دهید (نور قرمز زیر پایه دستگاه). سنسور به صورت خودکار پوست شما را برسی می‌کند. در صورت مناسب بودن رنگ پوستتان قفل دستگاه پس از شنیدن چند بوق متوالی غیرفعال می‌شود.
۳- اگر هنوز آیکون قفل را روی صفحه نمایش مشاهده می‌کنید و یا صدای بوق را نشنیدید احتمالا دستگاه برای رنگ پوست شما نامناسب می‌باشد و یا اینکه به درستی آن را در مقابل پوست خود قرار نداده‌اید و باید دوباره امتحان کنید. برای امتحان دوباره دستگاه را از پوست خود فاصله بدهید و مراحل قبل را دوباره انجام دهید. اگر هنوز هم نمی‌توانید از آن استفاده کنید با خدمات پس از فروش تماس بگیرید.

تنظیم کردن درجه قدرت دستگاه
لیزر Tria 4X درجات قدرت مختلفی دارد. طبق مشاهدات تجربی بالاترین درجه قدرت مناسب دستگاه ۲-۳ می‌باشد. پیشنهاد می‌کنیم برای حصول بهترین نتیجه از بیشترین درجه قدرتی که برای شما قابل تحمل است استفاده کنید.
زمانی که دستگاه روشن و قفل ‌آن غیر فعال است برای تنظیم درجه قدرت مناسب کلید پاور را فشار دهید. با هر بار فشار دادن کلید پاور قدرت دستگاه افزایش پیدا می‌کند تا زمانی که به بالاترین درجه برسد. آنگاه با یک بار فشار دادن دوباره روی پایین‌ترین قدرت قرار می‌گیرد.

طریقه لیزر کردن
دستگاه را روشن، قفل را غیرفعال و درجه قدرت آن را تنظیم کنید. خروجی پرتوی لیزر را تا شنیدن صدای دو بوق مماس با پوست خود نگهدارید.
– اگر صدای بوق را نشنیدید اطمینان حاصل کنید که دریچه خروجی را دقیقا درست و صاف روی پوست خود نگه داشتید. پالس لیزر فقط زمانی خارج می‌شود که دستگاه با پوست در تماس باشد.
– اگر به جای صدای بوق دوم، ویز ویز شنیدید، بدین معنی است که دستگاه قبل از خروج پالس لیزر از پوست شما فاصله گرفته است.
– بین شنیدن بوق اول و دوم لیزر را روی پوست خود حرکت ندهید چرا که این کار پرتوی لیزر را منحرف کرده و باعث کاهش اثر آن می‌گردد.
۳- لیزر را از روی پوست خود بلند کرده و به صورت یک الگوی همپوشانی نسبت به نقطه قبل آن را دوباره روی پوست خود قرار دهید.
– پس از هر بار لیزر کردن یک نقطه از پوست، دستگاه را به اندازه نصف دریچه خروجی لیزر حرکت دهید(یک چهارم اینچ یا ۵ میلی متر).
– این کار یک الگوی همپوشانی تشکیل می‌دهد که به شما در مورد تحت پوشش قرار دادن فولیکول تمام موها اطمینان می‌دهد. با این کار در واقع شما به هر اینچ مربع از پوست خود ۲۵ پالس لیزر وارد می‌کنید و یا ۴۰ پالس در هر ۱۰ سانتی متر مربع.
توجه: روی یک نقطه از پوست، پشت سر هم دوبار لیزر نکنید. به صورت دائمی و پس از هر پالس لیزر، دستگاه را روی پوست خود حرکت دهید. در صورت عدم رعایت می‌تواند باعث سوختگی و اینجاد جراحت در پوست شود.