لیزر موهای زائد در ناحیه بیکینی یا اندام تناسلی راهی طولانی مدت و یا گاهی دائمی برای از بین بردن موهای این بخش از بدن است.
روش‌های قدیمی مانند وکس، شیو کردن با تیغ، کرمهای موبر یا اپیلیدی روشهای خوب اما موقتی و دردناک هستند. اما لیزر با از بین بردن فولیکولهای مو به صورت چشم‌گیری رویش موها را کند و کم می‌کند. در این مطلب قصد داریم برخی مزایا و نکات مورد توجه هنگام استفاده از این روش را به شما بگوییم و در پایان هم از لیزر موهای ناحیه بیکینی با لیزر تریا برایتان خواهیم گفت.

لیزر بیکینی

مزایای لیزر موهای زائد ناحیه بیکینی

به دلیل سوزاندن فولیکول‌های مو علاوه بر کاهش رشد موها، موهای زیرپوستی و در نتیجه خارش هم نخواهید داشت. همچنین این روش سرعت بیشتری از دیگر روشها مانند الکترولیز دارد. لیزر دقیقا فولیکول و ریشه موهای تیره را نشانه می‌رود و به بخشها و پوست اطراف آنها آسیبی نمی‌رساند یا آن را تیره نمی‌کند.
لیزر در هر بار شات محدوده قابل قبولی را نشانه می‌رود و در نتیجه موهای نواحی کوچک مانند اندام تناسلی را در چند دقیقه از بین می‌برد. مشاوران و متخصصان لیزر پیش از شروع درمان می‌توانند به شما بگویند که چه انتظاری از نتایج این کار داشته باشید بنابراین از قبل برای آنچه اتفاق می‌افتد آماده می‌شوید.
یکی از مهمترین مزایای این روش این است که نسبت به روشهای قدیمی درد کمتری حس میکنید چیزی در حد یک سوزش بسیار خفیف. همچنین کل فرایند تمیزتر و بهداشتی تر است.

لیزر بیکینی

نکاتی که هنگام لیزر موهای زائد ناحیه بیکینی باید بدانید

پیشنهاد می‌شود که 3 هفته قبل و بعد از انجام لیزر در مقابل آفتاب قرار نگیرید زیرا نور آفتاب ممکن است پوست این نواحی را تیره کند. ممکن است تا دو روز پس از انجام لیزر دچار قرمزی و التهاب پوست شوید که در این حالت بهتر است از کمپرس سرد و مرطوب کننده استفاده کنید. تاول یا جوش در این ناحیه معمولا پس از چند روز بهبود یافته و حل می‌شود. لیزر موهای زائد چه توسط متخصصین و به وسیله دستگاههای حرفه‌ای انجام شود و چه خودتان با استفاده از دستگاههای خانگی این کار را انجام دهید روشی گران قیمت و پرهزینه است بنابراین سعی کنید با مطالعه و بررسی نوع دستگاه یا کلینیک را انتخاب کنید.

لیزر بیکینی

لیزر موهای زائد ناحیه بکینی با لیزر تریا

بسیاری از افراد به دنبال دستگاهی می‌گردند که با استفاده از آن بدون سوزاندن و یا آسیب رساندن به پوست بتوانند موهای زائد ناحیه حساس بیکینی را از بین ببرند. لیزر خانگی تریا X4 مورد تایید سازمان غذا و داروی آمریکاست و ایمن بودن آن تضمین شده است. بنابراین با خیال راحت و بدون نگرانی از سوختن پوستتان می‌توانید از آن استفاده کنید. دقت کنید که ناحیه تناسلی پوست بسیار حساسی دارد از ضعیفترین حالت آن استفاده کنید تا مشکلی برایتان ایجاد نشود و بعد از آن اگر حس کردید که برای پوستتان قابل تحمل است درجه آن را زیاد کنید. همچنین به سلولهای پوستی آن ناحیه آسیبی نرسانده و آنها را تحریک نمی‌کند. بنابراین نگرانی کسانی را که فکر میکنند لیزر ریسک ابتلا به سرطان پوست را افزایش می‌دهد نیز رفع می‌کند. استفاده از تریا و سایر دستگاههای لیزر خانگی برای خانمهای باردار ممنوع است و طی دوره حاملگی نباید از آنها استفاده کنید. سری دستگاه و در واقع قسمتی که لیزر از آن تابانده می‌شود بسیار ظریف است و به همین دلیل برای خط بیکینی بسیار مناسب است.

لیزر بیکینی

تریا X4 بیشتر برای افرادی با پوست روشن و موی تیره کاربردی و موثر است و برای کسانی که پوستشان تیره است یا موهای روشن دارند گزینه چندان مناسبی نیست و توصیه نمی‌شود. بهترین زمان استفاده برای شروع استفاده از تریا زمستان است زیرا تا جایی که امکان دارد ناحیه لیزر شده نباید در معرض نور آفتاب قرار بگیرد زیرا نور باعث تیره شده این نواحی میشود. در فناوری به کار رفته در این وسیله تلاش شده تا آنجا که امکان دارد کم درد باشند و آزاردهنده نباشند و نتیجه این تلاشها این است که بسیاری از کاربران اذعان دارند که در حین استفاده در آن دردی حس نمی‌کنند و بیشتر یک سوزش خفیف و گرما را احساس می‌کنند. همچنین تنظیمات تریا X4 بسیار ساده بوده و با مطالعه دفترچه راهنمای ان به راحتی می‌توانید به بهترین شکل از آن استفاده کنید. همه موهای بدن همزمان و یکدست رشد نمی‌کنند و در یک زمان مشخص در مراحل مختلف رشد قرار دارند بنابراین برای اینکه بهترین نتیجه را بگیرید باید هر دو تا چهار هفته یکبار و برای 6 تا 8 جلسه این کار را انجام دهید. بسیاری از کاربران تریا میگویند که پس از سه جلسه استفاده 70% از موهای بدنشان کاسته شده است و موهایی هم که رشد کرده اند بسیار نازک شده‌اند و اعلام رضایت خود را از تریا اعلام کرده‌اند. اما یکی از فاکتورهای تاثیرگذار در تصمیم گیری برای خرید قیمت است. با توجه به هزینه های هر جلسه لیزر به خصوص لیزر کل بدن، استفاده از تریا کاملا مقرون به صرفه است زیرا با یک بار پرداخت هر چند بار که بخواهید و برای هر قسمت از بدنتان میتوانید آن را استفاده کنید.

لیزر بیکینی